Якщо Ви не помітили, то майбутнє стало ще ближчим. Нові технології дозволять озвучувати думки не відкриваючи рота, фільтрувати хейтерів та, зрештою, знайти життя в космосі. Головне тут регулярно оновлювати операційну систему на комп’ютері, аби не підхопити віруса-шантажиста.

Скоро будемо думати вголос
Як щодо пристрою, котрий «читає» ваші думки й одразу гуглить інформацію? Група дослідників зі створення «плинного інтерфейсу» (Fluid Interface) із Масачусетського технологічного університету на чолі з Арнавом Капуром створили прототип пристрою, який здатен за допомогою вмонтованих електродів сканувати нейромускульну активність щелеп та обличчя, коли людина збирається вербалізувати слова подумки. Цей процес відомий науці вже понад століття і називається субвокалізацією. Робоча назва пристрою AlterEgo. Він може стати пристроєм доповнення свідомості. Наразі вчені потребують більше випробувань і даних, але проміжні результати є оптимістичними.
Джерело: https://goo.gl/5hEuk8

Від NASA нічого не сховається
16 квітня о 01:32 (06:32 за EDT) NASA планує запуск нового космічного телескопа TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite), який частково замінить Кеплер. Новий телескоп оснащено потужнішими камерами, а його інструменти дадуть змогу вивчати яскравіші зірки і збільшать зону покриття у 400 разів. TESS проведе огляд 200 000 найяскравіших зірок поблизу сонця для пошуку транзитних екзопланет. Це допоможе дослідникам виявити більше нових придатних для життя планет, краще вивчити ті, що вже виявили, й точніше класифікувати кандидатів в екзопланети.
Джерело: https://goo.gl/nVemjr 

В інтернеті стане менше ненависті
Джезмін Грін, яка працює у галузі досліджень та розробки технологій з міжнародної безпеки у компанії Jigsaw розповіла про вивчення джихадистських матеріалів, які потрапляють у Google, у межах виступу на конференції TED. Як виявилося, за 8 тижнів випробувань (тестування запитів, переглядів реклам та відео), працівникам компанії вдалося відстежити матеріали, які охоплювали до 300 000 потенційних найманців джихаду. Міс Грін повідомила також про те, що Ісламська Держава під час інтернет-пропаганди вдавалася навіть до мови жестів, записуючи відповідні відеоролики. Jigsaw запустили антирекламу подібних матеріалів, використовуючи документальні записи з підконтрольних ІДІЛ територій, повідомлення і відео від тих, хто бореться проти ІДІЛ тощо. Надалі компанія планує також розробити “технологію емпатії”, яка дозволить фіксувати нетерпимість чи насильство в повідомленнях. У такий спосіб можна буде убезпечити людей від негативних емоцій або небезпечної інформації. Поки що технологію критикують через обмежені можливості, проте Джезмін Грін сподівається, що такий метод допоможе врятувати людей від розчарування у мережі.
Джерело: https://goo.gl/QkGMjC

Зіграй, або помри
Команда MalwareHunterTeam виявила в мережі новий вірус: PUBG. Він належить до типу ransomware – програм-шантажистів, за допомогою яких хакери можуть віддалено блокувати доступ до файлів на комп’ютері, а потім вимагати викуп за його відновлення. Після запуску PUBG зашифровує файли жертви та присвоює їм розширення .PUBG. Коли процес шифрування закінчується, з’являється вікно, де користувачеві пропонують або ввести ключ доступу (про всяк випадок: s2acxx56a2sae5fjh5k2gb5s2e), або зіграти онлайн-гру PlayerUnknown’s Battlegrounds. Щойно користувач запускає гру, вірус автоматично розшифровує файли, хоча в повідомленні є вимога грати протягом 1 години.
На щастя, PUBG більше схожий на жарт, аніж на справжню загрозу. Проте 2017-й назвали роком ransomeware, зокрема у зв’язку з атакою вірусу WannaCry, від якого постраждали 500 тисяч комп’ютерів у понад 150 країнах світу.
Будьте обачливі!
Джерело: https://goo.gl/17TtoR 

Хочете щотижня отримувати новини науки на електронну скриньку? Підписуйтеся на розсилку Куншт!